Kanada Ucuz Mu ?


“Kanada ucuz mu ?” sorusu Kanada’ya seyahat edecek öğrenciler, turistler ve göçmen adayları tarafından oldukça merak edilmektedir. Refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle Kanada, her yaştan insanı cezbeden fırsatlar sunmaktadır.

Özellikle Kanada’da eğitim alacak öğrenciler için “Kanada ucuz mu?” sorusunun yanıtı önemlidir. Unutulmamalı ki: Kanada’da hangi şehirde bulunacağınız ve konaklayacağınız konum gibi birçok soru daha maliyetlerinizi belirlemenize katkı sağlayacaktır. Toronto, Vancouver, Montreal, Ottawa ve Calgary şehirleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Kanada Ucuz Mu ?

Her ülkede olduğu gibi Kanada’da yaşam masrafları şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Net bir rakam vermek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak ortalama bir tablo çıkartılabilir.

Kanada’da Konaklama Maliyeti

Aile yanında konaklama en sık tercih edilen yöntemdir. Kanada devleti ve eğitim alacağınız kurumun anlaşmalı olduğu bir ailenin oda kiralamasıdır. Genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Bu kültüre sahip olmamızdan dolayı öğrencilerin yadırgadığı oluyor. Ancak orayı pansiyon olarak kabul edebilirsiniz. Ortalama aylık maliyet akşam yemeği dahil 700-900 CAD aralığında değişiklik göstermektedir.

Ev kiralama tercih edilen ancak en masraflı yöntemler arasında yer almaktadır. Kiralayacağınız evlerin ücretini değiştiren en önemli faktör; Şehir merkezine olan uzaklığıdır. Aşağıdaki listede şehirlere göre ortalama ücretler yer almaktadır. Ancak bu ücretlerin altında veya üzerinde olabilir.

  • Toronto – CAD $1,900
  • Vancouver – CAD $1,950
  • Ottawa – CAD $1,300
  • Montreal – CAD $1,050
  • Edmonton – CAD $1,500
  • Calgary – CAD $1,600

Yurtta konaklama bir başka alternatiftir. Sizler gibi uluslararası öğrencilerin kaldığı bu yurtlar: İnsanları daha yakından tanımak, arkadaş edinmek için biçilmiş kaftandır. 750-2000 CAD aralığında değişiklik göstermektedir. Tabi buradaki şehirler ve merkeze olan uzaklık en önemli faktörlerden birisidir.

Gıda Ve Ulaşım Masrafları Hakkında Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanadada-yasam-masraflari.html