Kanada master programları yurtdışında master yapmak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Özellikle eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni sunuyor olmasından dolayı Kanada master programları en iyi seçeneklerden birisidir.

Kanada master programlarına başvuru yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada master başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-master.html

Kanada Master Programları

Eğitim süresi ve eğitim sonrasında sunulan avantajlardan dolayı Kanada Master programları tercih edilebilir. Kanada yüksek lisans programlarına katılım sağlayan öğrencilere: Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı ve sürecin sonunda Kanada göçmenlik hizmeti sunuyor olması Kanada master programlarının en büyük avantajlarından birisidir.

Master programları öğrencilerin kabulü doğrultusunda gerçekleşmektedir. Doğru okul ve bölüm tercihi için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Özgeçmişinize Kanada’da eğitim ve iş deneyimi katmak isteyen öğrenciler Kanada Master programlarını tercih edebilir.

Kanada’da master yapabileceğiniz okulların listesi aşağıda yer almaktadır. 

Kanada Master Programları

Dünya’nın her yerinde geçerli olan ve kendinize değer katabileceğiniz bir eğitim şansı sunuluyor. Kanada Master programları, aslında Kanada’daki eğitim programları tüm dünyada geçerlidir. Bunların yanı sıra master süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı, ardından Kanada göçmenlik programlarına başvuru yapabilme şansı sunulmaktadır.

Kanada Master programlarını bitirdikten sonra; Tam zamanlı çalışma iznine sahip olacak ardından göçmenlik başvurusu ve vatandaşlık başvurusu yapma hakkına sahip olacaksınız.

  Öğrencilerin diploma puanlarına bağlı olarak iki farklı seçenek öğrencilere sunulmaktadır. 

Tezli Master Programı:  Tezli Master programları , 2 yıl sürmektedir. Bu programlara katılabilmek için : Yeterli dil bilgisi , diploma puanınızın yeterli olması gibi şartlar aranmaktadır.

Tezsiz Master Programı: Tezsiz programlar 1 yıl sürmektedir. İstediğiniz bölümde , istediğiniz kolejde eğitim alabilirsiniz. En önemli noktaysa : Gerekli dil bilgisine sahip olmanızdır. Kanada Master programları için yeterli dil bilginiz yoksa , önce dil eğitimi alabilirsiniz.

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler nasıl bir yol izlemelidir ?

Kanada Master Fiyatları Ne Kadardır ? (2020)

Kanada master fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Katılım sağlayacağınız eğitim programı, eğitim programının süresi gibi birçok faktör daha Kanada master fiyatlarını etkilemektedir.

Kanada Tezsiz Master Programları Ücretleri

Fiyatlar ortalama 14.000 Kanada Dolarıyla , 22.000 Kanada Doları arasındadır. Sosyal bilimler bölümleri daha uygunken , Mühendislik , Grafik Tasarım , 3 D tasarlama  gibi programların fiyatları biraz daha yüksektir. Kanada master ücretleri , gördüğünüz gibi çok daha ekonomiktir.

Kanada Tezli Master Programları Ücretleri

Fiyatları ortalama olarak : 28.000 Kanada Dolarıyla , 44.000 Kanada Doları arasındadır. Eğitim alırken , çalışma izniniz olacağı için geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Kanada Master Sonrası Göçmenlik Programı Hakkında Bilgileri İsmail İNCE arıyor. 

 Kanada Master Programlarına Katılım Şartları Nelerdir ?  (2020)

Kanada Master programlarına katılmak için IELTS veya TOEFL haricinde herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur.  Öğrenciler okullar tarafından kabul edilmektedir.

Kanada Tezsiz Master programlarına katılım, tezsiz programlara nazaran daha kolaydır.

Kanada Tezsiz Master Katılım Şartları

  • Gerekli İngilizce veya Fransızca yeterliliği (İngilizce İçin: IELTS veya TOEFL) (Fransızca İçin: DELF)
  • Mezun olduğunuz üniversitenin diploma puanı (Transkriptiniz istenmektedir.)

Kanada Tezli Master Katılım Şartları

  • Okulların , sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizce ve Fransızca dil bilgisidir.
  •  Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı , gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki Bilgi Formunu ŞİMDİ DOLDURun; Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir